• slide1
  • slide2
  • slide3


Kampımız kaç yılında kuruldu ?

Campwolftrack 1999 yılında Serdar Kılıç' ın en büyük hayali olarak kuruldu. 

Kampın ilk günü neler oluyor?

Katılımcılarımız ve velileri, semaverde demlediğimiz enfes çay ve ikramlarımız ile yorgunluklarını attıktan sonra velilerle birlikte kamp alanımızı dolaşıyoruz. Sorumlu eğitmenlerimiz kampçıları evlerine yerleştirdikten sonra hep birlikte öğlen yemeği yiyoruz. Yemek yedikten sonra kampçılarımızla birlikte bilgilendirme ve tanışma toplantısı yapıp hayatları boyunca unutamayacakları 1 haftalık kamp programımıza başlıyoruz.

Hiç çadırda kalacakmıyız?

Evet! Çarşamba ve Perşembe 1250m yükseklikteki Serdar Kılıç'ın kendi yaptığı "Dag Evi" nin platosunda 4 kişilik çadırlarda üçer kişi (aynı yaş grubu-aynı cinsiyetten arkaşınızla). Hava güzel ve gökyüzü açık olduğunda, yıldızların altında kendi yapacağınız barınakta da uyuyabileceksiniz.

Ne kadar sıklıkla duş alabilirim?

Çarşamba ve perşembe günü haricinde diğer günler akşam yemeklerinden evvel yıkanabileceksiniz. Tabiki dağda kaldığımız günlerde doğada nasıl "hijyen" sağlayacağınızı oğrenip uygulayacaksınız.

Yiyecekler nasıl?

Enfes:), mevsimlik ve organik taze sebze ve meyveler, sütlü tatlılar, kendi topladığımız veya köy pazarından satın aldığımız yöresel mevsimlik meyvelerden yapılmış reçeller, organik sertifikali Mudurnu, Göynük, Nallıhan civarında yetişen tavuk ve kırmızı et, yine aynı yörenin tohumundan elde edilmiş ve sadece hayvan gübresi ile yetiştirilmiş bakliyat. Her gün 3 ana ve bir de oğle akşam yemeği arasında ara oğün var. Kampımızda biz idareciler ve eğitmenlerde dahil herkes nasıl karnı acıktığının farkına varmaz ve tabaklarına konanı da silip süpürür. Parti günü sürpriz yemekler var...!

Kampa nasıl gelirim?

Biz veliniz ile birlikte gelmenizi istiyoruz, şayet çok onemli bir nedenle veliniz gelemiyorsa bir servis organize edebiliyoruz. Kampa ulaşım haritasına bakarak rotayı kolayca takip edebilirsiniz...

Yeni arkadaşlarım olacak mı?

Kampımız sosyal ve güçlü bir ailedir. Kampa geldiğinizde hiç yabancılık çekmeden hemen kaynaşabilirsiniz. Kampta egolarımızdan sıyrılırız ve empati duygularımızı daha çok kullanırız. Aslında bu doğanın bize sağladığı bir yetidir, şehirde kaybettiğimiz daha da doğrusu sadece görsel ve işitsel duyularımızı kullandığımız ortamdan uzaklaşıp kampta diğer duyularımızında var oldugunu hatırlarız. Bu yüzden kamptan kimse kolay kolay ayrılmak istemiyor ve gittikçe de bağlanıyor. Eğitmenlerimizin bir coğu hep geçmiş dönemlerde kampa katılmış, yaşları kamp icin büyük olan oğrencilerimizdir... Gururla söyleyebiliriz ki bir ömür sürecek nice dostluklar ve arkadaşlıklar kurulmuştur kampımızda...

Kampta nerede uyuyoruz?

Elektromanyetik alandan uzak, doğal malzemelerden yapılmış (ahşap ve taş) evlerde uyuyup yine kütüklerden yapılmış bir restoranda yemeklerimizi yiyoruz. Sadece kamp maksadıyla yapılmış bir tesistir, bir otel veya pansiyon değildir.

Kampa elektronik alet getirebilir miyim?

Ne yazık ki hayir, PSP lerle, nintendolarla vb. elektroniklerle oynuyorken eğlendiğinizin farkındayız ama onlarsız size daha eğlenceli şeyler sunacagız buna hazırlıklı olun ;) 

Campwolftrack' te bir gün içinde neler yaşanıyor ?  

Aşağıdaki bir günlük örnek kamp programından öğrenebilirsiniz. Fakat unutmayın ! Bu örnek bir programdır ve içeriği değişebilir.

 

07:45–08:15      Sabah sporu
08:15–09:00      Kahvaltı, odaların düzenlenmesi
09:00–12:00      Fiziksel etkinlikler
12:00–14:00      Öğlen yemeği ve dinlenme
14:00–18:00      Teorik ve pratik eğitimler
18:00–20:30      Akşam yemeği
20:30–22:00      Gece etkinlikleri
22:00–22:15      Uyku hazırlığı
22:15      Işıkların kapanması

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Not: Çarşamba ve Perşembe günleri 15-17 yaş grubu ile 2 gün, 9-11 / 12-14 yaş arası kampçılarla ise 1 gün " Doğada Yaşama Becerileri " eğitimi için Serdar Kılıç'ın kendisinin "Doğada Tek Başına Dağ Evi" programında yaptığı Dağ Evinde kalınacak , Serdar Kılıç liderliğinde dağ macerası yapılacaktır.